Meie lasteaia lugu

1979 aastal, 25. detsembril, asutati kolhoosidevaheline lasteaed, mis sai nimeks Viljandi 8. lastepäevakodu. Lasteaed asub Viljandi äärelinnas, Männimäe linnaosas. Lasteaia ümbrust kaunistab männimets ja aknast paistab Viljandi järv. Seega on lasteaed eraldatud linnakärast ja aktiivsest liiklusest.

Lasteaeda soovijaid oli väga palju, oma järjekorda ootas mõni laps mitu aastat. Populaarsust tõstsid hea asukoht, võimalus panna laps ööpäevasesse rühma ja ujula olemasolu. 

23. jaanuaril 1980. aastal alustasid tööd kolm päevast sõimerühma. Kuna nõudlus oli jätkuvalt suur, siis 03. märtsil 1980. aastal alustas tööd üks sõime öörühm. Sõime öörühmas on käinud viis 10 kuu vanust imikut, kes oma esimesed iseseisvad sammud astusid lasteaias. 

1981. aastal tegutses lasteaias 12 rühma, nendest 8 aiarühma, 2 erirühma ja 2 sõimerühma. Laste arv rühmades on olnud väga suur.

1993.- 1994. aastal oli lasteaias C. R. Jakobsoni nimelise Viljandi I Keskkooli esimesed klassid. Seoses sellega lasteaia rühmade arv vähenes ja üks rühm ehitati spordisaaliks. Kooliklasside õpetajateks olid I Keskkooli õpetajad.

1994. aastal nimetati Viljandi Linnavalitsuse otsusel lastepäevakodud lasteaedadeks. Siit hetkest sai lasteaed ametlikult nimeks VILJANDI LASTEAED MÄNNIMÄE.

Lasteaia logo männikäbi sümboliseerib ühtset rõõmsat laste peret, keda ühendab suur ja võimas männipuu -  lasteaed nimega Männimäe.

1995. aastast alates tegutseb lasteaias 11 rühma. Kohtade jagamist korraldas lasteaia juhataja. Mõned aastad hiljem alustas lasteaiaavalduste vastuvõtmist, järjekorra pidamist ja kohtade jagamist Viljandi Linnavalitsuse Haridusamet.

1998. aastal likvideeriti Viljandi 3. Lasteaed, mis asus majas, mis tagastati omanikule. Selles lasteaias käisid kõnepuuetega lapsed, kes nüüd suunati Männimäe lasteaia kahte logopeedilisse rühma, mis avati samal aastal.

 

Viljandi Lasteaed Männimäe kollektiivi on juhtinud direktorid:

  • Salme Vares 
  • Malle Hints
  • Urve Timpson
  • Edda Riesenbrg
  • Ene Männik
  • Eda Lauer

 

print